Adres: 60-142 Poznań ul. Promienista 98

Rejestracja w Klinice Promienistej Poznań

Rozmiar tekstu:
Klinika Promienista Poznań - Prywatny Szpital > Ambulatorium > Medycyna estetyczna > Powiększanie piersi tłuszczem

Ambulatorium

Biopsja i USG piersi

Klinika specjalizuje się w nowoczesnej diagnostyce zmian zachodzących w piersi! Biopsja piersi pozwala na precyzyjną diagnostykę zmian zachodzących w piersi. […]

Leczenie na raty w Klinice Promienistej!

leczenie na raty

Nasi pacjenci mają możliwość zapłaty za leczenie w wygodnych ratach. Procedura jest bardzo prosta i zajmuje około 20 minut. Nasi pacjenci […]

Trycholog w Klinice Promienistej!

trycholog poznan

Klinika Promienista zaprasza osoby, które mają problemy ze skórą głowy oraz z włosami! Trycholog pomaga złagodzić i wyeliminować objawy m.in.: […]

Powiększanie piersi tłuszczem

Powiększanie piersi tłuszczemPowiększanie piersi przeszczepionym tłuszczem

Metoda ta jest alternatywą dla powiększenia piersi implantami. Decydują się na nią najczęściej kobiety, które preferują naturalny wygląd piersi oraz chcą uniknąć blizn (które są wynikiem nacięcia podczas wprowadzania implantów) lub pacjentki chcące nieznacznie, naturalnie powiększyć biust.

WAŻNE:

MOŻE BYĆ KONIECZNE WYKONANIE PONOWNEGO PODANIA TŁUSZCZU ZE WZGLĘDU NA OGRANICZONĄ OBJĘTOŚĆ TŁUSZCZU, KTÓRĄ MOŻNA PODAĆ JEDNORAZOWO, JAK RÓWNIEŻ Z POWODU CZĘŚCIOWEGO WCHŁANIANIA SIĘ TKANKI PRZESZCZEPIONEJ.

Przed operacją:

Niezbędna jest konsultacja, podczas której pacjentka przedstawia swoje oczekiwania co do rozmiaru powiększanych własnym tłuszczem piersi. Jeśli kwalifikuje się do zabiegu, omawiamy także skąd będziemy pobierać tkankę tłuszczową (konieczne są zatem jej nadmiary).

Przed samą operacją należy wykonać badania:

  • grupa krwi ( zaświadczenie z laboratorium )
  • morfologia, OB
  • elektrolity w surowicy krwi: Na, K, Mg, Cl
  • INR, APTT, wskaźnik PT
  • poziom glukozy ( na czczo )
  • EKG z opisem
  • oznaczenie antygenu HBs lub szczepienie   przeciw WZW B lub oznaczenie poziomu przeciwciał przeciw WZW B w przypadku szczepienia w przeszłości – powyżej 5 lat
  • USG piersi z opisem (w przypadku ginekomastii)
  • NALEŻY pamiętać o EKG (pacjentki powyżej 40 r. życia)
  • USG piersi, które jest niezbędne do wykonania tego zabiegu.

Powiększanie piersi tłuszczem – Przebieg operacji:

W trakcie zabiegu pobiera się tkankę tłuszczową z wybranego miejsca (brzuch, uda, lędźwie), przygotowuje się ją do przeszczepu (istnieje możliwość dodania osocza bogatokomórkowego lub komórek macierzystych, które zwiększają przeżywalność komórek tłuszczowych).

Następnie przygotowany tłuszcz podaje się do piersi kaniulą.

W pierwszym okresie po zabiegu  piersi są nadmiernie, maksymalnie powiększone ze względu na fakt, iż ok. 20-40% objętości wraz z czasem zaniknie. Do tego dochodzi obrzęk związany z samym zabiegiem.

W niektórych sytuacjach konieczne jest wykonanie powtórnego zabiegu po 3-4 miesiącach, jeżeli pacjentka oczekuje większego stopnia powiększenia piersi.

Należy pamiętać o tym, że przeszczepiony tłuszcz zachowuje swoje właściwości – zanika przy intensywnym odchudzaniu.

Zalecenia pooperacyjne:

Zaleca się noszenie miękkiego biustonosza modelującego piersi przez okres min. 6 tygodni oraz ubranka uciskowego w miejscu pobrania tłuszczu bez przerwy przez okres tygodnia i jak najczęściej przez okres miesiąca. Pierwsza kąpiel w miejscu operowanym możliwa 2 dni po zakończeniu wycieku z ranek po pobraniu tłuszczu. Najczęściej jest to 4. lub 5. doba po zabiegu.

Dodatkowo zalecane są masaże okolicy po pobraniu tłuszczu (rozpocząć można najwcześniej od 10.-14. doby). Równolegle zaleca się karboksyterapię, która poprawi ukrwienie i metabolizm skóry.

Karboksyterapia znacznie poprawia kondycję skóry

REJESTRACJA tel. 61 862 20 25