osocze bogatopłytkoweOsocze bogatopłytkowe

Zabieg nazywany jest również Wampirzym liftingiem. Osocze bogatopłytkowe jest koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Otrzymywane jest poprzez odwirowania krwi pobranej bezpośrednio od pacjenta przed zabiegiem.

Mechanizm działania

Metoda działania osocza bogatopłytkowego opiera się na wykorzystaniu zdolności organizmu do regeneracji. Krwinki płytkowe po podaniu podskórnym uwalniają szereg niezbędnych do regeneracji skóry czynników wzrostu, m.in. PDGF, TGF-β1, TGF-β2, VEGF oraz EGF.

Pobudzają one procesy naprawy tkanek, stymulują fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, wspomagają proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych oraz aktywują komórki macierzyste.

Terapia powinna się składać z serii 3 lub 4 zabiegów ostrzykiwania skóry twarzy, szyi, dekoltu lub innych okolic wymagających regeneracji. Liczbę zabiegów i odstępy czasowe pomiędzy nimi ustala lekarz po zbadaniu pacjenta.

Wskazania do zabiegu:

  • rewitalizacja skóry,
  • poprawa kolorytu skóry,
  • poprawa ukrwienia skóry,
  • zwiększenia elastyczność i napięcie skóry,
  • wygładzenia i spłycenia zmarszczek oraz bruzd,
  • leczenie wypadania włosów,
  • leczenie blizn, w tym blizn po trądziku.

Mezoterapia igłowa z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego polecana jest również w przypadku problemu wypadania i osłabienia włosów. Zabiegi aby uzyskać pożądane efekty, wykonywane powinny być w seriach minimum 5 zabiegów.

Terapię osoczem przeciw wypadaniu włosów można łączyć z innymi zabiegami mezoterapii stosowanymi na wzmocnienie włosów z wykorzystaniem preparatów pobudzających wzrost, jak również można łączyć z karboksyterapią.

Osocze bogatopłytkowe pobudza komórki własnego organizmu do regeneracji. Daje komórkom naszej skóry sygnał do odnowy i rewitalizacji.

Dlatego nie dziwi fakt, że osocze bogatopłytkowe nazywane bywa eliksirem młodości i staje się ulubionym zabiegiem celebrytów.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg polega na pobraniu krwi od pacjenta do specjalnych probówek, które następnie poddaje się wirowaniu. Podczas wirowania następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi.

W ten sposób uzyskujemy osocze bogatopłytkowe, które następnie wstrzykuje się do skóry pacjenta z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii lub w trakcie zabiegu dermapenem.

Zabiegi osocza bogatopłytkowego przeprowadza się w serii 3-4 zabiegów w odstępach 3-4  tygodnie.

Wampirzy lifting jest ulubionym zabiegiem Kim Kardashian i wielu innych gwiazd, pozwala długo cieszyć się młodością.

REJESTRACJA tel. 61 862 20 25