Adres: 60-142 Poznań ul. Promienista 98

Rejestracja w Klinice Promienistej Poznań

Rozmiar tekstu:
Klinika Promienista Poznań - Prywatny Szpital > Ambulatorium > Usługi pielęgniarskie

Ul. Promienista 98

Bony podarunkowe na Święta!

klinika promienista bon

Zadbaj o zdrowie i dobre samopoczucie swoich bliskich. Podaruj im bon podarunkowy na Święta! Zapraszamy do skorzystania z wyjątkowej oferty […]

PUNKT POBRAŃ – informacje

Szanowni Państwo Uprzejmie  informujemy,  że w dniach od 26.11.2018 r.  do 7.12.2018 r. PUNKT POBRAŃ będzie czynny w godzinach  od […]

Nowoczesne Centrum Medyczne z myślą o Pacjentach

Wszystko z myślą o pacjencie! Kompleksowa oferta dla każdego w Klinice Promienistej! Od samego początku Klinikę Promienistą projektowano z myślą […]

Usługi pielęgniarskie

Zapraszamy do skorzystania z usług pielęgniarskich w zakresie:

 • Iniekcje podskórne- polega na wprowadzeniu leku do tkanki podskórnej za pomocą igły ze strzykawką.
 • Iniekcje domięśniowe- wymaga wprowadzenia igły do danego mięśnia. Jeśli chodzi o rozmiar najlepiej aby była to igła o numerze 8-musi być sterylna. Inną igłą pobiera się lek, a inną wprowadza go do mięśnia. Wstrzykiwana objętość leku nie powinna być większa niż 5 ml. Jeśli chodzi o miejsce wkłucia, to zazwyczaj wybiera się pośladek, ale zastrzyki domięśniowe można podawać również w mięśnie ramienia czy uda.
 • Iniekcje dożylne-wprowadzenie do żyły igły strzykawki w celu wprowadzenia leku do krwiobiegu lub pobrania krwi do badania. Podanie leku dożylnie wywołuje najszybsze działanie leku. Dożylnie wstrzykuje się wyłącznie roztwory wodne, izoosmotyczne.
 • Podłączenie kroplówki-zabieg medyczny, w którym pacjentowi podaje się drogą dożylną, doodbytniczo lub czasami podskórnie płyny zawierające różne substancje (mogą to być leki, mikroelementy np. roztwór fizjologiczny soli lub składniki odżywcze np. glukoza itp.) albo płyny krwiozastępcze lub krwiopochodne.
 • Pomiar cukru-badanie poziomu glukozy we krwi. Systematyczne monitorowanie cukru we krwi może również dostarczyć wielu cennych informacji umożliwiających dostosowanie metod leczenia cukrzycy oraz naszej diety do indywidualnych potrzeb.
 • Szczepienia-preparat pochodzenia biologicznego, zawierający antygen, który stymuluje układ odpornościowy organizmu do rozpoznawania go jako obcy, niszczenia i utworzenia pamięci poszczepiennej.
 • Zmiana opatrunków- opatrunek może nie tylko osłaniać ranę, ale również zawierać substancje lecznicze, które działają przeciwbakteryjnie lub przyspieszają gojenie. Często jako opatrunek używa się kompresów gazowych.
 • Cewnikowanie pęcherza moczowego kobiet- zabieg mający na celu udrożnienie moczowodu lub umożliwienie opróżnienia pęcherza. Dzięki wprowadzeniu cewnika do moczowodu można bezpośrednio podać lek w to miejsce. Zabieg ten posiada także znaczenie diagnostyczne.
 • Założenie wenflonu-Wprowadzana do żyły przy pomocy stalowej igły. Dzięki kaniuli pacjent może otrzymywać dożylnie lekarstwa bez konieczności każdorazowego wykonywania nowego wkłucia.
 • Zdejmowanie szwów-zdejmowanie nici chirurgicznych w miejscach zaopatrywanych ran.
 •   Wykonanie EKG

Zapewniamy iż dysponujemy profesjonalną i wyszkoloną kadrą pielęgniarek.