Adres: 60-142 Poznań ul. Promienista 98

Nowoczesne Centrum Medyczne z myślą o Pacjentach

Wszystko z myślą o pacjencie! Kompleksowa oferta dla każdego w Klinice Promienistej! Od samego początku Klinikę Promienistą projektowano z myślą […]

Żółtaczka pokarmowa powraca..

W 2017 r. w Europie zanotowano ponad 15 tys. przypadków zachorowania na WZW typu A. Zgodnie z danymi NIZP-PZH w […]

Punkt pobrań

Uprzejmie informujemy, że w dniach 30.04-04.05 punkt pobrań badań laboratoryjnych będzie nieczynny

Laparoskopia

LaparoskopiaLaparoskopia ginekologiczna to metoda diagnostyczna i zabiegowa polegająca na wykonaniu trzech-czterech niewielkich nacięć, przez które wprowadza się do jamy brzusznej układ optyczny i niewielkich rozmiarów narzędzia chirurgiczne. Badanie to umożliwia obejrzenie zewnętrznej powierzchni narządów jamy brzusznej i wykonywanie różnorodnych zabiegów ginekologicznych, takich jak:

  • wyłuszczenie torbieli jajników (najpierw odsysa się płynną zawartość torbieli, a potem odpreparowuje otoczkę torbieli i wyciąga poza powłoki jamy brzusznej).
  • wyłuszczenie mięśniaków macicyLaparoskopia
  • diagnostykę i leczenie zabiegowe niepłodności (uwalnia się zrosty mogące doprowadzić do niedrożności jajowodów, a jeśli przyczyną niepłodności jest np. zbyt gruba otoczka jajników, można ją przebić w wielu miejscach, co umożliwi w przyszłości łatwiejsze jajeczkowanie).
  • usuwanie endometriozy (elektrokoaguluje się ogniska endometriozy (przyżeganie elektrodą wytwarzającą wysoką temperaturę), uwalnia zrosty powstałe w jamie brzusznej, a podając kontrast do macicy sprawdza się drożność jajowodów)

Laparoskopia – dlaczego warto

W ginekologii laparoskopię stosujemy ze względu na jej mniejszą urazowość w porównaniu z chirurgicznym otwarciem jamy brzusznej.

NOTA PRAWNA
Prezentowane strony mają charakter edukacyjny. Ogólne informacje na temat chorób i zasad postępowania w żadnym stopniu nie zastępują fachowej porady lekarskiej. Pomimo rygorystycznego przestrzegania ogólnie przyjętych zasad tworzenia serwisów medycznych ustalonych przez Health on the Net Foundation i weryfikacji prezentowanych treści przez uznane Autorytety medyczne, twórcy serwisu nie biorą żadnej odpowiedzialności, ani pośredniej ani bezpośredniej, za sposób wykorzystania i interpretowania informacji zawartych w serwisie.