Swoje zdanie o naszym podejściu do pacjenta, kwalifikacjach i profesjonalizmie wyrażają również pacjenci,

Opinie pacjentów:

…..” Chciałabym podziękować Kasie Chorych za umożliwienie pobytu w tak wspaniałej Klinice. Ja osobiście dodałabym do nazwy Klinika Promienista XXI wieku, bo tak wyobrażałam sobie leczenie w XXI wieku.

Jako pacjentka czułam się wspaniale, a do tego samopoczucia przyczynił się osobistym zaangażowaniem personel medyczny. Rozmowa przed operacją z lekarzem anestezjologiem oraz opieka medyczna sprawiła, że pobyt na Sali operacyjnej i czas po operacji był dla mnie przeżyciem bezstresowym, świadomym i zarazem bezpiecznym…”

Barbara Kostrzewska, lat 46, nauczycielka

 

….”Doświadczyłam tam profesjonalnej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej. Indywidualne podejście do każdej pacjentki, dokładne wyjaśnienie wszystkich etapów operacji i leczenia zminimalizowały stres związany z operacją. Pragnę także podkreślić znakomite warunki sanitarne i kameralną atmosferę.

Jako były długoletni pracownik służby zdrowia, wyrażam ogromne zadowolenie z faktu, że taka placówka działa na terenie Poznania….”

Jadwiga Kwapisz

 

…”z nieukrywaną przyjemnością informuję o bardzo miłym zaskoczeniu tak opieką medyczną, jak i warunkami pobytu.

Zacznę od tego, że termin operacji został ze mną autentycznie uzgodniony, a nie jak to miało miejsce w znanych ,mi dotychczas podobnych przypadkach po prostu narzucony. Zostałam tylko poinformowana, że operacja jest pilna i dlaczego.

Podczas pobytu wyraźnie odczuwałam dużą troskliwość i zainteresowanie moim stanem zdrowia ze strony lekarzy. Identyczne zdanie na ten temat miały też inne pacjentki. Lekarze byli życzliwi, uśmiechnięci i zawsze mieli czas dla chorych. To samo można powiedzieć o pozostałym personelu, zwłaszcza pielęgniarkach.

Żadna moja i innych prośba nie stanowiła dla nich problemu. Pojawiały się natychmiast na każde wezwanie, a także bez wezwania zawsze były wtedy, kiedy ich pomoc okazywała się niezbędna. Miłe, sympatyczne i niezwykle uczynne dla chorych, sprawdzające czy podany Lek właściwie zadziałał. Poza tym zawsze miałam pewną informację o swoim stanie zdrowia. Niby to prawo pacjenta, ale zaręczam, że w innych szpitalach rzadko respektowane.

Niewątpliwie duży wpływ na samopoczucie chorego i jego powrót do zdrowia mają warunki pobytu w placówce leczniczej.

Życzyłabym wszystkim, którym zdarzy się znaleźć w szpitalu, chorować w takich warunkach jakie zapewnia KLINIKA PROMIENISTA – klimatyzacja (niezwykle istotna, zwłaszcza po operacji i podczas upałów, jakie ostatnio miały miejsce), łazienka przy każdym pokoju (szczególnie ważne dla kobiet z dolegliwościami ginekologicznymi), ładnie, czysto, wygodnie, funkcjonalnie i estetycznie.

Z dotychczasowego doświadczenia i obserwacji, wydawać by się mogło, że taka opieka i warunki pobytu w szpitalu bywają tylko w firmach i szpitalach dobrze rozwiniętych państw Europy Zachodniej i Ameryki. Okazuje się jednak, że i w Polsce tak można!…”

Żaneta Andrzejewska

 

…”Pobyt w tutejszej „Klinice Promienista” był dla nas jednym wielkim zaskoczeniem ponieważ standard jest 1000% lepszy od pozostałych szpitali. Przed operacją każda z nas odczuwała wielki strach, to dzięki wspaniałej opiece anestezjologów i lekarzy, udało się nam przetrwać dzień przed operacją i po. Nie wiedziałyśmy co to jest ból po przebudzeniu, nasze wspaniałe siostry były na każdy dźwięk dzwonka, ze środkami uśmierzającymi, abyśmy mogły lepiej znosić ten czas. Należałoby zastanowić się, czy nie można by było wprowadzić we wszystkich szpitalach pewnych zmian, które są tutaj, a nie ma w innych. Będąc tuż po operacji Pani pielęgniarka przyniosła mi telefon, abym mogła osobiście przekazać wiadomość. Są kochane, uśmiechnięte i na każde zawołanie, mimo to iż mają też życie prywatne i kłopoty, wkładają całe swoje serce w pacjenta. Uważamy, że w tej klinice nie dosyć, że jest się zoperowanym, to od razu ma się komfort wracania do zdrowia. Na najwyższy stopień pochwały zasługują urządzenia w pokojach. Jest tam wysoki standard – łazienka z kabiną prysznicową, umywalka, toaleta, w pokojach są telewizory, stoliczki, krzesełka, pełen komfort, gdzie w innych szpitalach tego nie ma. Dla pań pielęgniarek nieważne jest, czy to jest noc czy dzień są zawsze do usług i to z jak najbardziej 100% delikatnością.

Należy wziąć pod uwagę iż szefowa Pani Doktor Fischer potrafiła dobrać 100% obsadę lekarską jak i pielęgniarską. Wszystkim lekarzom, którzy są przy pacjentach 1000% podziękowań, bo to od nich zależy jak się czujemy, a czujemy się dobrze…..”

Iwonicka Halina, Nieborak Kazimiera, Stachowski Krystyna