chirurg poznanPoradnia chirurgiczna świadczy następujące usługi:

  • udzielanie porad, diagnostyka i leczenie chorób z zakresu jamy brzusznej
  • usuwanie chirurgiczne wszelkich zmian skórnych,
  • leczenie zmian ropnych skóry, zastrzałów,
  • plastyka wrastających paznokci,
  • przygotowywanie i kwalifikacja chorych do operacji oraz prowadzenie chorych po zabiegach operacyjnych,

 

Chirurgia

Dziedzina medycyny zajmująca się leczeniemchirurg poznan operacyjnym. Jest nauką nadrzędną i zawiera wiele podspecjalności. Sama nazwa chirurgia identyfikowana jest z dziedziną o nazwie chirurgia ogólna. Jest to kliniczna dziedzina medycyny. Oprócz chirurgii zabiegowej istnieje jednak szeroki zakres chirurgii zachowawczej. Praca chirurga jest ciągłym wybieraniem mniejszego ryzyka. Niekiedy okazuje się, że mniejszym ryzykiem jest zaniechanie operacji, np. leczenie operacyjne małej przepukliny u pacjenta z ciężką niewydolnością oddechową stanowi większe ryzyko niż zaniechanie operacji.

Część ogólna (wstęp do chirurgii) dotyczy ogólnych zasad gojenia ran, zakażeń, przetaczania krwi, żywienia, regulacji gospodarki elektrolitowej organizmu, postępowania przed- i pooperacyjnego, zasad doraźnej pomocy w stanach zagrożenia życia, ogólnych zasad techniki operacyjnej (niektórzy autorzy do części ogólnej chirurgii zaliczają zagadnienia związane z leczeniem przepuklin).

Podział chirurgii
Część szczegółowa chirurgii dzieli się na mniejsze kategorie, takie jak:
chirurgia klatki piersiowej;
chirurgia naczyniowa;
chirurgia sercowo-naczyniowa;
chirurgia układu nerwowego;
urologia;
chirurgia szczękowo-twarzowa;
chirurgia onkologiczna;
chirurgia urazowa;
ortopedia.

 

REJESTRACJA tel. 61 862 20 25

Druki do pobrania ->

NOTA PRAWNA

Prezentowane strony mają charakter edukacyjny. Ogólne informacje na temat chorób i zasad postępowania w żadnym stopniu nie zastępują fachowej porady lekarskiej. Pomimo rygorystycznego przestrzegania ogólnie przyjętych zasad tworzenia serwisów medycznych ustalonych przez Health on the Net Foundation i weryfikacji prezentowanych treści przez uznane Autorytety medyczne, twórcy serwisu nie biorą żadnej odpowiedzialności, ani pośredniej ani bezpośredniej, za sposób wykorzystania i interpretowania informacji zawartych w serwisie.