Adres: 60-142 Poznań ul. Promienista 98

Punkt pobrań

Uprzejmie informujemy, że w dniach 30.04-04.05 punkt pobrań badań laboratoryjnych będzie nieczynny

10 luty dzień laserowy w Klinice Promienistej!

laserowe usuwanie blizn

Zapraszamy na dzień laserowy, w którym dowiedzą się Państwo m.in. o zastosowaniach laserów w różnych obszarach medycyny! Podczas zabiegów laserowych […]

Wyjątkowa oferta

demabrazja

Dermabrazja twarzy 1000zł + osocze wysokopłytkowe (wampirzy lifting) 800zł = 1000 zł Oferta ważna do 29 grudnia! Coraz bliżej Święta […]

Mięśniaki macicy

Mięśniaki macicyMięśniaki to nowotwory łagodne, wywodzące się z włókien mięśniowych macicy. Osiągają różne rozmiary, od bardzo małych do wielkości głowy dorosłego człowieka. Mogą występować pojedynczo bądź jako mięśniaki mnogie, bardzo licznie. Mięśniaki macicy są chorobą dotyczącą około 20% kobiet w różnym wieku. Zwykle są to zmiany łagodne, jedynie 1-2% mięśniaków ulega złośliwieniu.

Do najczęstszych objawów mięśniaków zalicza się przedłużone, obfite krwawienia miesiączkowe, krwawienia międzymiesiączkowe, bóle podbrzusza spowodowane uciskiem rozrastającego się mięśniaka.

Mięśniaki macicy – rodzaje

W zależności od miejsca występowania guza wyróżnia się trzy typy:

  • Mięśniak podśluzówkowy
  • Mięśniak śródścienny
  • Mięśniak podsurowiczyMięśniaki macicy

Do rzadziej spotykanych zalicza się:

  • Mięśniak uszypułowany
  • Mięśniak szyjkowy
  • Mięśniak międzywęzadłowy

Wybór najodpowiedniejszej metody operacji (laparotomia laparoskopia, usunięcie macicy drogą pochwową) oraz jej zakresu( usunięcie macicy z przydatkami, usunięcie macicy bez przydatków,  usunięcie mięśniaków z rekonstrukcją macicy) zależy od wieku pacjentki, wielkości, lokalizacji oraz liczby mięśniaków i chęci zachowania płodności.

Mięśniaki macicy

NOTA PRAWNA
Prezentowane strony mają charakter edukacyjny. Ogólne informacje na temat chorób i zasad postępowania w żadnym stopniu nie zastępują fachowej porady lekarskiej. Pomimo rygorystycznego przestrzegania ogólnie przyjętych zasad tworzenia serwisów medycznych ustalonych przez Health on the Net Foundation i weryfikacji prezentowanych treści przez uznane Autorytety medyczne, twórcy serwisu nie biorą żadnej odpowiedzialności, ani pośredniej ani bezpośredniej, za sposób wykorzystania i interpretowania informacji zawartych w serwisie.