W OBECNEJ CHWILI ZAWIESZONE

Operacja powiększania piersi należy też do najczęściej wykonywanych operacji plastycznych, ale decyzja, czy kobieta chce czy nie chce mieć implantu piersi jest bardzo istotna, być może preferuje przeszczep tłuszczu.

Niektórzy twierdzą, że im bardziej komfortowo czujemy się sami ze sobą, tym pewniejsi jesteśmy w stosunku do innych i tak też jesteśmy odbierani. Być może dlatego wiele kobiet zdecydowało się na implanty, które poprawiają kształt, proporcje i profil piersi.

Należy on do nielicznych, po których jej efekt widać niemal natychmiast.

Zabieg powiększania piersi ma na celu w większości przypadków zwiększenie rozmiaru małych lub niedorozwiniętych piersi. Operacja ta pozwala również przywrócić wcześniejszy wygląd piersi, jeśli uległy zmianie w następstwie ciąży i karmienia.

 Zobacz efekty zabiegu: Zdjęcia 

 Budowa piersi

 Twoje piersi zbudowane są z tkanki tłuszczowej, tkanki gruczołowej, przewodów mlecznych, naczyń krwionośnych, nerwów i naczyń limfatycznych pokrytych skórą. Pod gruczołem piersiowym znajduje się mięsień piersiowy większy. Implant piersi można umieścić albo częściowo pod, albo nad tym mięśniem w zależności od grubości tkanki sutka i jej zdolności do odpowiedniego pokrycia implantu piersi. To tkanka tłuszczowa sprawia, że pierś jest miękka w dotyku i nadaje jej kształt. Kształt zależy również od elastyczności skóry.

 

 Co to jest implant piersi?

Ponieważ każda kobieta jest inna i ma inne marzenia, aby zaspokoić indywidualne wymagania, stworzono wiele rodzajów implantów piersi.

 Implant piersi składa się z silikonowej torebki wypełnionej żelem silikonowym albo roztworem soli fizjologicznej. Implanty mają kształt okrągły lub przypominający kroplę łzy (anatomiczny). Dostępne są także w bardzo dużej gamie kształtów i rozmiarów.

Tak różnorodne możliwości mogą pomóc w uzyskaniu oczekiwanego przez Ciebie rezultatu.

 –         Implanty okrągłe dodają pełności całej piersi

–         Implanty anatomiczne odzwierciedlają naturalny profil piersi

Zabieg chirurgiczny

 Przygotowanie do operacji

 Na początku, przed zaplanowaniem zabiegu chirurg będzie chciał się upewnić, że Twój stan zdrowia jest dobry, jesteś dobrze poinformowana, a Twoje oczekiwania dotyczące wyników, ryzyka oraz okresu pooperacyjnego są realistyczne.

Ważne jest także, aby chirurg zrozumiał jaki rozmiar chcesz uzyskać. Przed operacją dokonuje się pomiaru piersi, a chirurg wykonuje pewne rysunki na skórze klatki piersiowej.

Chirurg podejmie także decyzję dotyczącą umiejscowienia implantu w zależności od Twojej budowy fizycznej. Zależy to m.in. od ilości tkanki piersiowej oraz od tego, czy planujesz wykonywanie forsownych ćwiczeń fizycznych.

Konsultant dr n. med. Marek Budner

Cięcia chirurgiczne

W trakcie zabiegu plastycznego piersi, nacięcie można wykonać w 3 miejscach:

1. Podsutkowo – nacięcie dokonuje się w fałdzie podpiersiowym.

2. Wokół otoczki – nacięcie dokonuje się wzdłuż granicy otoczki, obok brodawki sutkowej.

3. Pod pachą – nacięcie dokonuje się w obrębie dołu pachowego.

 powiększanie piersi

Opcje umiejscowienia

Implant piersi może być umieszczony częściowo lub całkowicie pod mięśniem piersiowym większym (podmięśniowo) lub nad mięśniem, pod tkanką gruczołową (podgruczołowo), w zależności od grubości tkanki piersiowej i jej zdolności do odpowiedniego pokrycia implantu.

 

 Rekonwalescencja

W okresie rekonwalescencji po operacji będziesz mieć założone opatrunki wokół piersi, a także lekarz doradzi, abyś nosiła biustonosz pooperacyjny. Po usunięciu szwów lekarz może zalecić Ci delikatny masaż blizny i piersi z wykorzystaniem kremu lub płynu (zaleconego przez lekarza), aby zapobiec wysychaniu skóry.

Powiększanie piersi własnym tłuszczem

Coraz większym zainteresowaniem pacjentek cieszy się metoda powiększania biustu przeszczepem tłuszczu.

Efekt estetyczny jest bardziej naturalny, minimum działań niepożądanych.

Brak blizn – nie trzeba nacinać skóry na piersi (jak to mam miejsce przy wprowadzaniu implantów).

Zawsze istnieje możliwość korekty.

REJESTRACJA  61 862 20 25

Druki do pobrania