Adres: 60-142 Poznań ul. Promienista 98

Rejestracja w Klinice Promienistej Poznań

Rozmiar tekstu:
Klinika Promienista Poznań - Prywatny Szpital > Chirurgia piersi > Chirurgia onkologiczna > Usunięcie piersi mastektomia

Punkt pobrań

Uprzejmie informujemy, że w dniach 30.04-04.05 punkt pobrań badań laboratoryjnych będzie nieczynny

10 luty dzień laserowy w Klinice Promienistej!

laserowe usuwanie blizn

Zapraszamy na dzień laserowy, w którym dowiedzą się Państwo m.in. o zastosowaniach laserów w różnych obszarach medycyny! Podczas zabiegów laserowych […]

Wyjątkowa oferta

demabrazja

Dermabrazja twarzy 1000zł + osocze wysokopłytkowe (wampirzy lifting) 800zł = 1000 zł Oferta ważna do 29 grudnia! Coraz bliżej Święta […]

Usunięcie piersi mastektomia

W przypadku gdy guz w piersi jest duży, umiejscowiony za brodawką lub gdy jednocześnie rozwija się kilka ognisk raka w jednej piersi wykonuje się całkowitą amputację piersi.

Usunięcie piersi mastektomia – metody

Można ją wykonać dwoma sposobami:

  • Amputacja prosta – polega na usunięciu całej piersi w znieczuleniu ogólnym. Podczas tego zabiegu nie usuwa się węzłów chłonnych dołu pachowego. Leczenie to zazwyczaj stosuje się w przypadku raka przewodowego nienaciekającego (DCIS).
  • Zmodyfikowana radykalna amputacja piersi  polega na usunięciu całej piersi, tak jak podczas amputacji prostej, poszerzając zabieg o wycięcie niektórych węzłów chłonnych dołu pachowego. Zabieg ten najczęściej wykonuje się w przypadku raka naciekającego.

Usunięcie piersi mastektomia

                                                                                                                                                 www.jestemchory.pl

 

Po amputacji ściana klatki piersiowej w miejscu operacji będzie płaska, a na skórze pozostanie pozioma blizna. W czasie zabiegu będą pozostawione 1 lub 2 plastikowe rurki (dreny), które zostaną usunięte podczas następnych kilku dni.

Zawsze w terminie późniejszym jest możliwe odtworzenie piersi. Istnieje także możliwość jednoczasowej rekonstrukcji piersi.

 

Pobyt w szpitalu trwa od 5 do 7 dni, a w większości przypadków nie ma konieczności uzupełniania amputacji piersi o radioterapię.

Po zabiegu konieczne będzie przeprowadzenie rehabilitacji, która pozwoli zmniejszyć niedogodności bólowe oraz zwiększy ruchomość ramienia po zabiegu (czytaj dalej ->

REJESTRACJA  61 862 20 25

Druki do pobrania