Otyłość leczenie

Wraz z prowadzonym przez społeczeństwo bardziej osiadłego trybu życia, „dostępu” do większej ilości towarów spożywczych (więcej kalorii), a jednocześnie ograniczenia aktywności fizycznej ogromna część naszego społeczeństwa boryka się z otyłością.

Otyłość to nie tylko złe samopoczucie – brak akceptacji samego siebie, odrzucenie przez społeczeństwo, to przede wszystkim wzrost chorób towarzyszących otyłości. Ludzie otyli żyją krócej, zapadają na choroby serca, cukrzycę, nadciśnienie, niewydolność krążenia.

Otyłość leczenie

Z otyłością można walczyć – jesteśmy w stanie sobie z nią poradzić!

 

Otyłość leczenie – Metody niechirurgiczne

Aby walczyć z otyłością wiele osób ucieka się do stosowania różnego rodzaju diet. Jednak w większości przypadków jest to metoda krótkotrwała. A po jakimś czasie dochodzi nawet do tzw. „efektu jojo”, gdzie nie dość, że odzyskujemy swoją wagę to jeszcze przybywa nam dodatkowych kilogramów.

Na rynku pojawiło się też wiele preparatów odchudzających. Tak naprawdę działają one na dwa sposoby – albo ograniczają ilość tłuszczu przyswajanego przez organizm albo obniżają apetyt. Stosowanie tych środków daje jednak bardzo dużo efektów ubocznych. Nie są też bez wpływu na stan naszego organizmu. Leczenie dietetyczne po stosowaniu takich środków jest znacznie trudniejsze.

Metody chirurgiczne

Jeśli zostały wykorzystane wszystkie metody niechirurgiczne  nie zdały rezultatów to wyjściem są metody chirurgiczne. Tzw. chirurgia bariatryczna według najnowszych badań i konsultacji lekarskich, przynosi najlepsze i najdłuższe rezultaty w osiągnięciu właściwej wagi.

Jedną z opcji jest liposukcja

Zabieg polega na rozbiciu tkanki tłuszczowej ultradźwiękami oraz odessaniu jej nadmiaru. Procedura jest jest bardzo skuteczna i bezpieczna. Można ją w uzasadnionych przypadkach powtarzać.

Bywa, że pobrany tłuszcz w czasie liposukcji wykorzystuje się np. do wygładzenia zmarszczek, wypełnienia bruzd nosowo-wargowych czy powiększenia piersi. Zabieg taki nosi nazwę przeszczep tłuszczu