Labioplastyka – Zmniejszenie warg sromowych mniejszych

Przerośnięte wargi sromowe mniejsze są najczęściej drobną wadą rozwojową nie zaburzającą płodności. Jednak dla wielu kobiet jest to istotny defekt kosmetyczny. Może to powodować ból przy współżyciu i dyskomfort podczas codziennej aktywności fizycznej.

W tych przypadkach pomocne staja się operacje korygujące wielkość warg sromowych. Polegają one na usunięciu nadmiaru śluzówki, poprawie jej napięcia i nadaniu odpowiednich proporcji.
Redukcja polega na wykonaniu nacięcia wzdłuż brzegu warg sromowych lub na cięciu poprzecznym w części centralnej. Ślady po operacjach są praktycznie niedostrzegalne.
Operacja wykonywana jest znieczuleniu ogólnym lub regionalnym i trwa ok. 45 minut. Przez następne 2-3 dni może występować niewielki obrzęk i bolesność miejscowa. Gojenie najczęściej trwa około 14 dni. Należy powstrzymywać się od stosunków płciowych przez  4-6 tygodni.

NOTA PRAWNA
Prezentowane strony mają charakter edukacyjny. Ogólne informacje na temat chorób i zasad postępowania w żadnym stopniu nie zastępują fachowej porady lekarskiej. Pomimo rygorystycznego przestrzegania ogólnie przyjętych zasad tworzenia serwisów medycznych ustalonych przez Health on the Net Foundation i weryfikacji prezentowanych treści przez uznane Autorytety medyczne, twórcy serwisu nie biorą żadnej odpowiedzialności, ani pośredniej ani bezpośredniej, za sposób wykorzystania i interpretowania informacji zawartych w serwisie.