Adres: 60-142 Poznań ul. Promienista 98

Rejestracja w Klinice Promienistej Poznań

Rozmiar tekstu:
Klinika Promienista Poznań - Prywatny Szpital > Szpital > Chirurgia ogólna > Operacje hemoroidów

Punkt pobrań

Uprzejmie informujemy, że w dniach 30.04-04.05 punkt pobrań badań laboratoryjnych będzie nieczynny

10 luty dzień laserowy w Klinice Promienistej!

laserowe usuwanie blizn

Zapraszamy na dzień laserowy, w którym dowiedzą się Państwo m.in. o zastosowaniach laserów w różnych obszarach medycyny! Podczas zabiegów laserowych […]

Wyjątkowa oferta

demabrazja

Dermabrazja twarzy 1000zł + osocze wysokopłytkowe (wampirzy lifting) 800zł = 1000 zł Oferta ważna do 29 grudnia! Coraz bliżej Święta […]

Operacje hemoroidów

Hemoroidy (żylaki odbytu) to przerost i wypadanie splotów żylnych w okolicy odbytu oraz dolnej części odbytnicy. Objawami najczęściej są dolegliwe bóle, kłucia oraz krwawienia podczas oddawania stolca.

Powodem powstawania żylaków odbytu mogą być zaparcia, długotrwałe siedzenie i przesiadywanie w toalecie oraz nadwaga. Zwykle podczas leczenia wystarczy stosowanie maści i czopków, jednakże leczą one jedynie objawy choroby i w ich przypadku bardziej niż pewne są jej nawroty.

Jeśli dolegliwości są szczególnie uciążliwe i długotrwałe trzeba wykonać zabieg operacyjny – metodą klasyczną lub Operacje hemoroidówmetodami o mniejszej inwazyjności, np. Metodą LONGO.

W przypadku metody klasycznej, zabieg polega na chirurgicznym usunięciu chorobowych zmian, a następnie zszyciu operowanej okolicy i śluzówki. Metoda Longo polega na wprowadzeniu do odbytnicy specjalnego staplera hemoroidalnego, przy zastosowaniu którego odbywa się jednoczesne wycięcie i mechaniczne zszycie śluzówki odbytnicy.

Operacje hemoroidów – po

Pobyt w szpitalu wynosi maksymalnie 2 doby. Czas rekonwalescencji i powrót do aktywności to około 7 dni. Najważniejszą zaletą zabiegu operacyjnego jest niewielki prawdopodobieństwo nawrotów choroby.

 

NOTA PRAWNA
Prezentowane strony mają charakter edukacyjny. Ogólne informacje na temat chorób i zasad postępowania w żadnym stopniu nie zastępują fachowej porady lekarskiej. Pomimo rygorystycznego przestrzegania ogólnie przyjętych zasad tworzenia serwisów medycznych ustalonych przez Health on the Net Foundation i weryfikacji prezentowanych treści przez uznane Autorytety medyczne, twórcy serwisu nie biorą żadnej odpowiedzialności, ani pośredniej ani bezpośredniej, za sposób wykorzystania i interpretowania informacji zawartych w serwisie.